Strict Standards: Non-static method Parser::showCategoryType1() should not be called statically in /public_html/conf/Classes/class.parser.php on line 250

Strict Standards: Non-static method Parser::showCategoryType1() should not be called statically in /public_html/conf/Classes/class.parser.php on line 250
Domy spółdzielcze, miesięcznik ogólnopolski

SM "Śnieżka" w Krakowie

 

  
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śnieżka” w Krakowie


Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śnieżka” działa na krakowskim rynku mieszkaniowym już od 34 lat.
Jest głównie Spółdzielnią inwestycyjną, ale także zarządza swoimi zasobami.

Dotychczas Spółdzielnia wybudowała 1510 mieszkań i 22 domy jednorodzinne, żłobek, przedszkole,
lokale pod przychodnię i bank oraz garaże i inne lokale użytkowe.

Priorytetem Spółdzielni jest budowa niedrogich mieszkań o wysokim standardzie i stwarzanie mieszkańcom przyjaznej przestrzeni do życia. Jej sztandarową inwestycja jest osiedle Złocień. Pierwsze budynki pojawiły się tam 22 lata temu, dziś w ponad 1300 mieszkaniach i 22 domach jednorodzinnych mieszka około 5000 osób.

Przy ul. Agatowej na Złocieniu powstaje najnowsza inwestycja Spółdzielni. W trzech cztero- i pięciokondygnacyjnych budynkach zaprojektowano łącznie 148 mieszkań o powierzchni od 27 do 71 m2.
W każdym budynku znajdą się po dwie klatki schodowe. Mieszkańcy lokali usytuowanych na parterze od strony zachodniej i południowej będą mieli do dyspozycji własne tarasy i ogródki, lokatorzy mieszkań znajdujących się na wyższych kondygnacjach – balkony. Wszystkie części wspólne zostaną wykończone niezwykle starannie, z bardzo dobrej jakości materiałów. Część parteru w budynkach nr 1 i 2 przeznaczono pod lokale użytkowe – w budynku nr 1 powstanie przedszkole, a w budynku nr 2 trzy lokale użytkowe. W podziemiach budynków przewidziano komórki lokatorskie, dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać ze znajdujących się na każdej kondygnacji wózkowni. Cichobieżne windy, znajdujące się w każdej klatce schodowej, będą dostępne także z poziomu garażu podziemnego.

Mieszkańcy bloków będą mieli do dyspozycji  186  miejsc postojowych, z czego 158  miejsc  powstanie
w  garażach  podziemnych, a 28 na  ogólnodostępnych parkingach naziemnych.

Osiedle Złocień dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą – oprócz licznych sklepów, lokali usługowych, przychodni, banku, żłobka i przedszkola mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji osiem placów zabaw, boiska do koszykówki i kometki, kort tenisowy, siłownię pod gołym niebem oraz rozbudowaną sieć alejek spacerowych i ścieżek rowerowych. Na terenie  zespołu  mieszkaniowego przy ul. Agatowej powstanie  dodatkowy plac  zabaw  dla  dzieci oraz dwa otoczone zielenią placyki rekreacyjne z ławeczkami.

Duże odległości między budynkami, starannie zagospodarowane części wspólne, dużo zieleni i terenów rekreacyjnych – to wszystko sprawia, że osiedle Złocień jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Spółdzielnia buduje na zasadach spółdzielczych „non profit”. Wszystkie mieszkania w inwestycji przy
ul. Agatowej kwalifikują się do dopłat w ramach programu MdM.
Koszt budowy mieszkań w tej inwestycji wynosi 4207 - 4956 zł/m2.

Zakończenie prac w budynkach nr 2 i 3 zaplanowano na wrzesień przyszłego roku, a oddanie budynku nr 1 miesiąc później – w październiku 2017 r.

Spółdzielnia cieszy się opinią wiarygodnego i pewnego inwestora, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.
W 2015 i 2014 r. SM „Śnieżka” otrzymała tytuł Lidera Spółdzielczości Mieszkaniowej. W 2014 Spółdzielnia zdobyła nagrodę Złotego Sokoła w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku.
W 2013 r. otrzymała tytuł Dobrej Spółdzielni Mieszkaniowej, w 2012 r. nagrodę w konkursie „artUrbanica”.
W latach: 2012, 2010 i 2008 r. została wyróżniona w konkursach o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła. W 2014, 2012 i 2010 r. Spółdzielnia zdobyła I miejsca
w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych w kategorii Spółdzielnie Małe, a w 2010 została wyróżniona w konkursie „Czyste place zabaw”. 

 

  

Nowa inwestycja przy ul. Agatowej w Krakowie
Nowa inwestycja przy ul. Agatowej w Krakowie
Nowa inwestycja przy ul. Agatowej w Krakowie